גוונים דף הבית_אודות_פרויקטים_בוגרים_צור קשר_כניסת חברים
גוונים למודיעין

היוזם: מויש לוי, סגן ראש העיר מודיעין ומחזיק תיק חינוך. מנהל התכנית: אלון מור, הנחיה: שמעון (שמקו) אל עמי

גוונים למודיעין" מיועדת לבכירים ברשות המקומית ובקהילות שונות הפועלות במודיעין. התכנית מבוססת על הקהילות הפועלות בעיר, ועל העשייה העירונית בתחומי תרבות, חינוך וחברה, ומטרתה לבסס את הקשר בין הקהילות לבין עצמן, ליצור ביניהן שיתופי פעולה – ומתוך כך להפוך את מודיעין לעיר מובילה בתחום היזמות של היהדות המתחדשת.

התכנית מבקשת להכשיר בעלי תפקידים מקצועיים ומתנדבים בעיר, ליזום ולהוביל פעילות בתחום ההתחדשות היהודית, תוך הבנה מעמיקה של צרכי השטח. לקבוצה הראשונה של התכנית הצטרפו: מנהל מחלקת התרבות במודיעין, מנהלת מנהל מהחינוך, גזברית העירייה, דובר העירייה, רכז זהות יהודית, מנהלת מחלקת קהילה, וכן חברי הנהלה, מנהלים ורבנים ממספר קהילות וארגונים הפועלים במודיעין.

משתתפי התכנית נפגשים עם מרצים וארגונים, המייצגים את קשת העשייה במרחב ההתחדשות היהודית, לומדים סוגיות יסוד בתחומי זהות יהודית ופלורליזם, נחשפים למודלים קהילתיים שונים הפועלים במודיעין ובקהילות אחרות בישראל, ומתכננים במשותף פעילות עירונית לקידום יוזמות של התחדשות יהודית קהילתית.

התוכנית מופעלת על-ידי "מרכז יחד לזהות יהודית ותרבות עברית", מיסודה של "עמותת יחד מודיעין", בשיתוף עם עיריית מודיעין-מכבים-רעות ובתמיכת הפדרציה היהודית של סן פרנסיסקו.


לרשימת הפרויקטים המלאה
אודות|בוגרים|צור קשר|כניסת חברים|תעודות זהות
בניית אתרים | powered by exception