גוונים דף הבית_אודות_פרויקטים_בוגרים_צור קשר_כניסת חברים
תכנית גוונים - לקידום פלורליזם יהודי בישראל


גוונים
מיועדת לאנשי עסקים, אנשי אקדמיה ונבחרי ציבור, בעלי זירות השפעה רחבות, המבקשים להיות מעורבים בעיצובה של זהות יהודית, במדינה דמוקרטית. על ידי דיונים מרתקים בנושאים העומדים על סדר היוום הציבורי-יהודי בישראל, סיורים חווייתיים והכרות בלתי אמצעית עם שלל הזרמים והביטויים היהודיים,  נעמיק את ההכרות וההשפעה על אופיה היהודי-דמוקרטי של מדינת ישראל.

גוונים נוסדה בשנת 2000, על ידי הפדרציה היהודית של סן פרנסיסקו, במטרה לפתח רשת מנהיגים ואנשי ציבור, שפועלים לקידום זהות יהודית פלורליסטית, איש איש בתחום עיסוקו. הפעילויות המונהגות על ידי בוגרי גוונים הן בעלות תוצאות והשפעה משמעותית על המתרחש בזירת הזהות היהודית בחברה הישראלית.

בשנים האחרונות, התכנית הולכת וצוברת תאוצה בכל רחבי הארץ, כרשת של פעילויות שונות ומגוונות, היונקות את זהותן מתוכנית גוונים המקורית. בכך אנו מגשימים את מטרת התכנית כמפתחת יוזמות בתחום הפלורליזם היהודי ומחזקות את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית-דמוקרטית.

במה שונה התוכנית מתוכניות אחרות?

ייחודה של התכנית טמון ברב-גוניות שמתבטאת בהרכב המשתתפים, שלל התכנים, דרכי העיסוק בתחומי התוכן (הרצאות, סדנאות, מפגשים, סיורים בארץ, נסיעה לארה"ב) ובעיקר בהיותה תכנית מוכוונת עשייה.

המרכיבים המרכזיים של התכנית הינם:

>              משתתפי התכנית
אנשים בכירים בעלי זירות השפעה בתחומי מינהל ציבורי, חינוך, תקשורת, עסקים, תרבות וקהילה. המשתתפים נבחרים בקפידה ומייצגים מגוון זהויות והשקפות דתיות, פוליטיות וחברתיות.

>              מגוון פעילויות עשיר ומרתק
התכנית כוללת מפגשים, הרצאות, סדנאות, דיונים, סיורים והכנה עצמית על ידי קריאת חומר רלוונטי, שנועדו ליצור חוויה מעשירה ומעצבת עבור המשתתפים. במהלך התכנית דנים המשתתפים בנושאים שונים כגון – ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, זרמים ביהדות, יהדות וצדק חברתי, יחסי מדינת ישראל והתפוצות ועוד.

>           מרצים ידועי שם
בין מרצי התכנית בשנים האחרונות: פרפ’ רות גביזון, דב אלבוים, הרב גלעד קריב, הרב ד"ר דניאל הרטמן, פרפ’ משה הלברטל, ד"ר רות קלדרון, ערן ברוך, ד"ר גילי זיוון, שי ניצן ורבים נוספים.

>              סיורים בארץ
היכרות עם מגוון פעילויות, גופים, וקהילות החיים ומקדמים פלורליזם יהודי במדינת ישראל כיום.

>              סיור לצפון אמריקה
חשיפה ל"דגמים" שונים של פלורליזם יהודי בסן פרנסיסקו וניו יורק. הסיור נועד להוות מקור השראה לקיום יהודי פלורליסטי, ולעורר מחשבות הקשורות לקידום פלורליזם יהודי בארץ. (הסיור אינו חלק אינטגרלי מכל תכנית גוונים והוא מתקיים בעיקר בתכנית גוונים הארצית).

>              פרויקטים
על המשתתפים בתכנית מוטלת משימת הגשת הצעה ליוזמה מעשית בתחום הפלורליזם היהודי. הפרויקטים המוצעים על ידי הבוגרים נבחנים בקפידה, ומתוך שלל ההצעות נבחרות מספר בקשות מידי שנה הזוכות למימון של פדרציית סן פרנסיסקו. מעבר לתמיכה הכספית, העמיתים מקבלים ליווי בתהליך החשיבה, התכנון והיישום של הפרויקט, ולאורך כל הדרך.

>              מסגרת התוכנית
תשעה מפגשים חד יומיים (פעם בשלושה שבועות), שבת קבוצתית, שני סיורים בני יומיים בארץ וסיור של שמונה ימים בסן פרנסיסקו וניו יורק (בחלק מתכניות גוונים).

על הפדרציה היהודית של סן פרנסיסקו ואיזור המפרץ
הפדרציה מהווה את ארגון הגג של קהילה המונה כרבע מיליון יהודים.

עבודת הפדרציה בארץ שואפת לחזק את החברה הישראלית כחברה פלורליסטית ודמוקרטית וכחברה המעניקה שוויון הזדמנויות לכל אזרחיה.

הסוגיות שבהן מתמקדת הפדרציה:

  •   קידום ההשתלבות בתעסוקה בקרב אוכלוסיות המתקשות להשתלב בשוק העבודה
  •   צמצום פערים בחינוך ועידוד מצויינות בקרב תלמידים בעלי פוטנציאל מהפריפריה החברתית
  •   עידוד התנדבות משמעותית בקרב אוכלוסיות מוחלשות
  •   קידום זהות יהודית פלורליסטית
  •   קידום חברה משותפת

עבודת הפדרציה בישראל שמה דגש על בניית שותפויות וכן על עבודה המכוונת להשגת תוצאות קונקרטיות ומדידות.

אודות|בוגרים|צור קשר|כניסת חברים|תעודות זהות
בניית אתרים | powered by exception