גוונים דף הבית_אודות_פרויקטים_בוגרים_צור קשר_כניסת חברים
דפנה דור
דפנה דור

מנהלת עמותת "שיעור אחר"

שמעתי על תכנית גוונים מחברה שהמליצה לי להשתתף. הסקרנות משכה אותי.

בגוונים הכרתי אנשים מיוחדים – הקבוצה, המנחים, המרצים, המפגשים בארה"ב – וכל אחד וכולם יחד עוררו בי מחשבה, רצון והשראה לזיקה היהודית המגוונת - ככלי, כשיטה, כחיבור.
לעתים, רק להביא את עצמך דרך  אינטראקציה, אישית או מקצועית, דרך כל מה שיש לנו – האישיות, הידע, תחום הענין או העיסוק - יכול להדליק ניצוץ בעיניים ולעורר השראה. זה נכון, לכל אחד מאתנו.

כך גם עם הקשר שלנו אל היהדות – המקורות, השפה, הטקסים, המשפחה, ולמעשה כל "מערכת היחסים" שלנו איתה.
המפגשים בגוונים היו לי משמעותיים ורציתי להעבירם, גם אם בדרכים אחרות, אל העולם המקצועי ואל המרחב החינוכי-חברתי, בו אני עוסקת כמנהלת עמותת שיעור אחר.
שיעור אחר אף היא מסייעת ביצירת אינטראקציות מעוררות השראה, בדרך של חיבור מתנדבים מהעולם העסקי והציבורי המלמדים בהתנדבות קורסי העשרה בתחום עיסוקם לתלמידים בבתי ספר, המשרתים אוכלוסיות מוחלשות.
המתנדבים, רק בעצם זה שהם מביאים את עצמם, מייצרים ערך חינוכי, העשרתי וחברתי.
מתוך הבנה שאינטראקציה ושיח על יהדות יכולים להיות משמעותיים ורלבנטיים לחיי היום-יום, שילבתי בשיעור אחר יחד עם צוות העמותה, חיבור לטקסטים יהודיים, את התלמידים ואת המתנדבים.

התכנית גוונים באקטאוליה מעניקה לצוותים החינוכיים בבתי הספר מערכי שיעור המשלבים אקטואליה עם זוית יהודית; התכניות שיעור אחר לעסקים מציעה לארגונים המתנדבים שלנו מפגשי העשרה המחברים את האישי, חברתי ומקצועי עם הזוית היהודית הרלבנטית לנושא; והתכנית גוונים למנהלים מחברת לנושא את בכירי הארגונים המתנדבים ואחרים. 
במקרים רבים מצאנו את עצמנו פותחים בפני המתנדבים בארגונים העסקיים את אותו חלון למשהו חדש שלא הכירו. למבט אחר על היהדות. להבנה שהיהדות רלבנטית לחיינו וגם שהיא איננה קניינה של העולם הדתי בלבד.

הזדמנות נהדרת היתה להשתתף בגוונים, וסיפוק גדול יותר הוא אף להרחיב אותה למעגלים נוספים ולאפשר לאחרים לגעת בנושא כל כך משמעותי, המחבר את האישי, המשפחתי, החברתי ואף המקצועי.

 


בוגרים מספרים על חווית הגוונים שלהם:
 
תמר איש שלום
מיכל ריקין
אסטבן גוטפריד
בן דרור ימיני
דסי ומשה בארי
אבנר מור
שי בן יוסף
מרדכי כהן
מויש לוי
שי ניצן
חנה גילת
דפנה דור
גילי זיוון
אורי אורבך
אודות|בוגרים|צור קשר|כניסת חברים|תעודות זהות
בניית אתרים | powered by exception